Blog

5 zalet kuchni lakierowanych

Kuchnie lakierowane znajdują coraz większą liczbę zwolenników. Dzieje się to za sprawą tego, że idealnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach i posiadają wiele pozytywnych właściwości estetycznych oraz funkcjonalnych. Ze względu na bogatą paletę kolorów, można je dopasować do niemal każdej przestrzeni, dzięki czemu odznaczają się one uniwersalnym charakterem. 

Duży wybór wariantów kolorystycznych

Lakierowane meble kuchenne pozwalają wybrać odpowiednie rozwiązanie kolorystyczne. W rezultacie nie jesteśmy skazani na wybór spośród wariantów, które są dostępne w popularnych sieciach meblowych. To wielka zaleta, jeżeli trzeba dobrać kolor mebli do bardzo nietypowej farby, która została wykorzystana do malowania ścian lub innych elementów pomieszczenia. 

Eleganckie i nowoczesne wnętrze

Połysk, który bije z lakierowanych frontów, decyduje o tym, że meble prezentują się bardzo elegancko. Uzyskany efekt świetlistości decyduje z kolei o poczucie harmonii oraz dobrostanu. Lakier wykorzystywany do malowania pięknie odbija światło, dzięki czemu wnętrze będzie miało jeszcze bardziej efektowny wygląd. 

Optyczne powiększenie przestrzeni

Kuchnie lakierowane wyposażone są w fronty o szczególnej właściwości, która pozwala na uzyskanie efektu lustra. Dzięki temu możliwe jest optyczne powiększenie przestrzeni, a co za tym idzie: uzyskanie większej głębi w całym pomieszczeniu. 

Lśniące i sterylne wnętrze

Gładkie, lakierowane powierzchnie są dobre, kiedy zależy nam na tym, by meble były łatwe do utrzymania w czystości. Połysk lakieru pozwala uzyskać większy efekt czystości oraz sterylności, co szczególnie wpisze się w gust osób, którym bliskie są nowoczesne i minimalistyczne rozwiązania związane z aranżacją kuchennych wnętrz. 

Trwałe rozwiązanie do kuchni

Lakier wykorzystywany do malowania frontów kuchennych jest odporny na działanie różnych czynników, takich jak wysokie temperatury oraz wilgoć, a także wymaga o wiele mniejszej uwagi niż drewno lub kamień naturalny. Wybierając ten wariant możemy być pewni, że kuchnia, którą urządzimy, będzie trwała i przez długi czas zachowa niezmieniony, efektowny wygląd.

Wróć do bloga