Blog

Fronty jako wizytówka mebli kuchennych

W połysku, macie, stonowanych barwach a może intensywnych odcieniach? Fronty, bo to o nich mowa, mogą być różne. Są niczym lukier na cieście i ulubiony obraz na ścianie, czyli pełnią funkcję dekoracyjną. W połączeniu z blatami stanowią najbardziej wyeksponowane elementy całej zabudowy, dlatego jako pierwsze przyciągają wzrok po wejściu do kuchni. Decyzji o ich wyborze nie warto podejmować pochopnie. W końcu z ich widokiem będzie trzeba żyć co najmniej przez kilka lat. Jak je dobierać, by rzeczywiście stały się wizytówką mebli? Sprawdźmy!

Jak wygląd frontów wpływa na ogólną estetykę kuchni?

Wygląd kuchennej zabudowy niewątpliwie decyduje o charakterze całej kuchni. Powodem tego jest fakt, że meble zajmują znaczną część jej powierzchni. Z tego względu należy dobierać je tak, by pasowały do stylu, w jakim chce się urządzić wnętrze. W tym przypadku ważny jest ich kształt, kolor, faktura, a nawet wygląd uchwytów. Nie należy zapominać również o tym, że materiał frontów odgrywa istotną rolę w utrzymaniu czystości, a co się z tym wiąże i estetyce. Meble, na których widać odciski palców, nie prezentują się dobrze. Przy ich wyborze warto zatem uwzględnić również i tę kwestię, by przy minimalnym nakładzie pracy, cieszyć się czystością w kuchni.

Jak dobierać fronty do mebli kuchennych?

Przy wyborze frontów do mebli kuchennych należy się kierować własnymi preferencjami. Moda przemija, a kuchnia zostaje z nami na lata, dlatego nie warto ślepo podążać za trendami. Dobrym rozwiązaniem jest wybór kuchni na zamówienie i stworzenie aranżacji w 100% dopasowanej do swoich potrzeb i preferowanego stylu. Jak dobierać fronty do ulubionego stylu? Oto kilka podpowiedzi.

Wróć do bloga