Blog

Jak zaplanować meble do aneksu kuchennego łączonego z salonem?

Moda na oddzielne kuchnie powoli odchodzi do lamusa. Dziś w większości nowoczesnych wnętrz pomieszczenie to zostaje otwarte na salon lub jadalnię. Taki układ optycznie powiększa metraż, a przy tym daje wiele możliwości aranżacyjnych. Przy wyborze mebli do aneksu kuchennego warto jednak kierować się kilkoma zasadami. W końcu zabudowa kuchenna będzie doskonale widoczna z salonu, dlatego musi w pełni pasować do charakteru jego wystroju. Jakie meble wybrać? Oto nasze wskazówki.

Jakie meble wybrać do kuchni otwartej na salon?

Zabudowa kuchenna powinna pasować do charakteru pokoju dziennego zarówno pod względem stylistycznym, jak i kolorystycznym. Fronty będą pełniły funkcje dekoracyjne, dlatego warto postawić na takie, które są nie tylko estetyczne, ale i łatwe w utrzymaniu czystości. W aneksach kuchennych wciąż dużą popularnością cieszą się ponadczasowe kuchnie drewniane, które doskonale komponują się ze stylem skandynawskim lub rustykalnym.

Do salonów utrzymanych w nowoczesnym stylu industrialnym lub loftowym pasują za to zabudowy w klasycznych kolorach bieli, czerni lub szarości. Ci, którzy cenią ekstrawagancję, mogą postawić na odważniejsze kolory np. butelkowej zieleni czy też granatu. Przy takiej kolorystyce należy jednak pamiętać o stonowanych dodatkach i akcentach w tym samym kolorze w salonie.

Jak wydzielić przestrzeń do gotowania od części dziennej?

Kolorystyka mebli to nie wszystko. W aneksach kuchennych szczególnie ważny jest ich funkcjonalny układ. Zabudowa najczęściej zajmuje całą ścianę lub jest projektowana na planie litery L. W ten sposób np. dzięki przedłużeniu blatu kuchennego można wydzielić część kuchenną od jadalnianej. Obie przestrzenie wizualnie oddzieli też wyspa kuchenna lub mały stół. Taką samą funkcję spełni kanapa lub lekki, geometryczny regał.

Wróć do bloga