Blog

Sprawdź, dlaczego opłaca się zamówić własną kuchnię

Urządzenie kuchni to spore wyzwanie, które wymaga czasu, pomysłowości, a także pieniędzy. Chyba żadne inne wnętrze mieszkalne nie jest tak wymagające podczas aranżacji. W kuchni trzeba połączyć rozwiązania funkcjonalne z estetyką. To właśnie tutaj gromadzimy bardzo dużą ilość różnorodnych sprzętów, akcesoriów i produktów, a jednocześnie oczekujemy przestrzeni, aby móc przygotowywać posiłki w komfortowych warunkach.

Kiedy meble gotowe nie spełniają oczekiwań…

Podstawą wyposażenia każdej kuchni są meble. Wybór gotowych mebli kuchennych jest bardzo duży, jednak są to zestawy skierowane do masowego odbiorcy. Ich największą wadą jest zdecydowanie mniejsza elastyczność. Możemy wybierać spośród ograniczonej oferty, co często uniemożliwia zagospodarowanie pomieszczenia w sposób, który pozwoliłby na maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. W przypadku mało ustawnych wnętrz czasami zupełnie nie ma możliwości wykonania zabudowy z gotowych zestawów.

Średnia cena gotowych mebli jest zwykle niższa niż wykonanych na zamówienie. Oczywiście nie zawsze tak jest, gdyż wszystko zależy od tego, na jaką ofertę się zdecydujemy. Niestety niska cena najczęściej oznacza niezbyt satysfakcjonującą jakość. Dodatkowo trzeba iść na wiele kompromisów w przypadku wizualnych walorów mebli. O ile posiadamy ustawną kuchnię o sporych rozmiarach, jesteśmy w stanie odpowiednio urządzić ją, korzystając wyłącznie z gotowych zestawów. Jest jednak niewiele wnętrz, które można w pełni zabudować takimi meblami. Ich wymiary są standardowe, więc trudno idealnie wpasować je we wnętrze. Mogą powstawać szpary i wnęki, które nie tylko są nieestetyczne, ale dodatkowo utrudniają optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Tego typu dylematów nie ma w przypadku kuchni na zamówienie.

Inwestycja na lata

Urządzenie kuchni to spore wyzwanie, również pod względem finansowym. Większość z nas ma ograniczony budżet, który trzeba racjonalnie rozplanować wydatki na poszczególne elementy wyposażenia. Warto jednak pamiętać, że meble kuchenne to inwestycja na lata. Czy wyobrażasz sobie gotowanie w kuchni, która jest niefunkcjonalna? W dalszej perspektywie czasowej może być niezwykle uciążliwa, szczególnie jeśli lubisz spędzać w niej czas podczas gotowania.

Wybierając szafy na wymiar, możesz stworzyć kuchnię „szytą na miarę” – idealnie dopasowaną do twoich potrzeb i specyfiki wnętrza. Masz szansę samodzielnego wyboru nie tylko estetyki mebli, ale również rozwiązań praktycznych, które maksymalnie ułatwią ci użytkowanie tego pomieszczenia. Każdy centymetr przestrzeni zostanie pożytecznie zagospodarowany. Ukryjesz wszelkie instalacje, niechciane szczeliny czy rury. Zastosujesz dostosowany do twoich potrzeb i przyzwyczajeń rozkład blatów, układ szafek, szuflad i półek. Solidna kuchnia na zamówienie będzie ci służyć latami.

Wróć do bloga