Blog

Kuchnie matowe. Przegląd rozwiązań

Kuchnie lakierowane to jedna z możliwości dostępna w naszej ofercie, na którą decyduje się obecnie coraz więcej osób. Powodem jest nie tylko ich jakość, ale również wysoka estetyka. Tego rodzaju meble dostępne są w dwóch podstawowych wariantach – wykończone matem i połyskiem. W tym artykule skupimy się przede wszystkim na pierwszym ze wspomnianych rozwiązań. Kuchnie matowe są praktyczne w użytkowaniu, a jednocześnie nadają pomieszczeniu przytulny, elegancki charakter. Poznaj inne zalety kuchni matowych oraz najciekawsze rozwiązania.

Szeroki wybór kuchni matowych

W naszej ofercie lakierowane kuchnie matowe dostępne są w różnych wariantach. Są to zarówno fronty z płyty MDF, jak i z laminatów drewnopochodnych. Szeroki wybór zapewniamy również w zakresie dostępnych kolorów – oferujemy odcienie jasne, w tym m.in. modną obecnie biel, jak i beże, pastele, a także ciemne barwy – od brązów, grafitowych poprzez czerń.

Wiele możliwości dotyczy także stosowanych rozwiązań, w tym np. uchwytów frezowanych lub z aluminiowej listwy czy systemów otwierania szafek (w tym m.in. Tip-On). Klienci mogą zdecydować się także na oryginalne wstawki z lakierowanego szkła, które mogą urozmaicić wygląd mebli kuchennych. W kwestii blatów klienci mają do wyboru blaty lakierowane (drewnopodobne , kamieniopodobne lub imitacje betonów i tkanin) oraz kamienne (z granitu, marmuru, spieków i konglomeratów kwarcowych).

Kuchnia lakierowana w macie – dlaczego warto?

Są zwolennicy odbijającego światło połysku, ale nie mniej klientów preferuje stonowany, ale bardzo elegancki mat. I to właśnie walory wizualne w dużej mierze przesądzają o naszych wyborach. Wnoszą do wnętrza delikatność, są zdecydowanie „cieplejsze” w odbiorze, a jednocześnie bardzo uniwersalne – sprawdzą się zarówno we wnętrzach klasycznych czy nowoczesnych, jak i stylizowanych, np. rustykalnych. Maty najlepiej prezentują się w nieco większych kuchniach o dobrym oświetleniu, w którym mamy dostęp do dużej ilości światła dziennego. Sprawią, że wnętrze będzie prezentować się naturalnie i przytulnie.

Kuchnie matowe to nie tylko zalety wizualne, ale i praktyczne. Kurz, zabrudzenia, a przede wszystkim nieestetyczne „odciski palców” są na nich zdecydowanie mniej widoczne niż na meblach wykończonych na wysoki połysk. Oczywiście na uwydatnienie zabrudzeń wpływa w dużym stopniu kolor lakieru – im ciemniejszy, tym więcej zabrudzeń jest widocznych. Trzeba jednak podkreślić, że odporność na zabrudzenia kuchni matowych jest taka sama jak lakierowanych – w obu przypadkach niezbędne jest regularne czyszczenie. Różnice dotyczą wyłącznie kwestii widoczności pewnych powierzchniowych zabrudzeń.

Wróć do bloga