Blog

Modne kuchnie. Trendy na sezon 2021/2022

Funkcjonalność to słowo klucz w aranżacji kuchni. I choć stawia się na nią niemal od zawsze, to trendy z 2021 roku jeszcze bardziej podkreślają jej znaczenie. Rok 2022 nie przynosi w tej materii żadnych zmian. Architekci wnętrz wciąż przywiązują dużą wagę do tego, by kuchnia była nie tylko estetyczna, ale i komfortowa w użytkowaniu. Liczy się przy tym minimalizm, ale okraszony nutą ekstrawagancji w postaci oryginalnych dodatków i kolorystycznych akcentów. Jakie kuchnie są obecnie w modzie? Poznaj najnowsze trendy aranżacyjne.

Naturalne materiały to must have

Drewno i kamień to materiały, które zdecydowanie zdominowały trendy aranżacyjne w sezonie 2021/2022. W modzie są nawiązania do natury zarówno w kolorystyce, jak i strukturach. Drewniane blaty, stoły i krzesła to must have stylu skandynawskiego, rustykalnego i boho. Fronty z drewna doskonale komponują się np. z połyskującymi kaflami, które to w obecnym sezonie wypierają maty. Kamienne blaty lub płyty na ścianach świetnie wpisują się za to w charakter stylu glamour, retro i modern.

Różnorodność jest w cenie

Rok 2021 wylansował trend na zabudowy kuchenne od podłogi po sam sufit. Kuchnie na wymiar nie odchodzą do lamusa również i w 2022 roku. Meble szyte na miarę pozwalają maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. W nowych aranżacjach często jednak zamiast pełnej, górnej zabudowy stawia się na otwarte wiszące półki lub szafki z przeszklonymi witrynami. Takie rozwiązanie dodaje przestrzeni lekkości, a przy tym wciąż zapewnia miejsce do przechowywania. W trendach jest też mix stylów. Górne szafki nie muszą być takie same jak dolne. Dla urozmaicenia projektu możesz się zdecydować np. na część mebli lub dodatków w stylu vintage.

Nowoczesność nie boi się kolorów

Jeszcze do niedawna w kuchniach rządziły stonowane, pastelowe kolory. Od 2021 roku coraz częściej w aranżacjach pojawiają się soczyste połączenia kolorystyczne. Fronty w kolorze butelkowej zieleni, granatu, a nawet czerni nikogo już nie dziwią. Zestawienia kolorów nie powinny być jednak dziełem przypadku. Pamiętaj, że obowiązuje zasada łączenia maksymalnie 2-3 barw. Jeśli postawisz na odważne fronty, wybierz blaty i dodatki w stonowanych kolorach. Jeżeli jednak preferujesz klasykę, śmiało możesz postawić na ekstrawaganckie kafle czy akcesoria.

Wróć do bloga