Blog

Na co zwracać uwagę, dobierając wymiary mebli?

Znalezienie mebli o odpowiednich wymiarach bywa problematyczne. Zdarza się, że mimo wielu godzin spędzonych w sklepach nie udaje się kupić takich, które spełniają oczekiwania. Wszystko za sprawą tego, że dostępne w sieciówkach meble mają standardowe wymiary, które w wielu przypadkach nie sprawdzają się w wymagających wnętrzach o małym metrażu lub nieoczywistym układzie. Jak zatem rozwiązać ten problem? Oto nasze wskazówki.

Właściwe wymiary mebli – jak je oszacować?

Określenie wymiarów mebli jest jednym z najtrudniejszych zadań do wykonania tuż przed ich zakupem. I choć w teorii wystarczy dobrze wymierzyć przestrzeń, w praktyce to zdecydowanie za mało. Oczywiste jest to, że wymiary mebli muszą być dopasowane do wielkości i układu pomieszczenia. Niemniej kluczową rolę przy szacowaniu ich rozmiarów ma także ocena, czy ustawienie konkretnego mebla w danym miejscu nie zaburzy funkcjonalności wnętrza.

Meble powinny maksymalnie wykorzystywać potencjał pomieszczenia. Przykładowo zabudowy w kuchni muszą zapewniać zarówno miejsce do przechowywania, jak i umieszczenia sprzętów AGD. Przy projektowaniu kuchni należy zatem uwzględnić wymiary m.in. lodówki, piekarnika, zmywarki oraz zlewu. Pod uwagę trzeba również wziąć rozmieszczenie okien i drzwi. Ponadto nie mniej ważne jest dopasowanie wymiarów mebli do konkretnych potrzeb domowników.

Jak znaleźć meble „szyte na miarę” swoich potrzeb?

Nawet uwzględniając wszystkie powyższe aspekty, znalezienie odpowiednich mebli w sklepach jest nie lada wyzwaniem. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem wydaje się inwestycja w meble na wymiar. W Małopolsce nasza firma oferuje m.in. kuchnie na zamówienie. Takie zabudowy projektujemy według indywidualnych potrzeb, przez co doskonale pasują do wielkości i charakteru konkretnego wnętrza.

Wróć do bloga