Blog

Remont kuchni. Od czego zacząć?

Remont każdego pomieszczenia wiąże się z dużymi wyzwaniami technicznymi oraz logistycznymi. Wstępnym etapem prac jest opróżnienie kuchni z dotychczasowego wyposażenia. Często okazuje się wówczas, że następuje konieczność naprawy lub wymiany niektórych elementów instalacji hydraulicznej. Pokazuje to, jak wiele etapów zawiera w sobie remont kuchni i jak wiele kroków trzeba przejść, aby osiągnąć ostateczny efekt wizualny. 

Dokładne wymierzenie kuchni

Najważniejszym działaniem, które powinno poprzedzać zamówienie oraz wybór mebli jest dokładne wymierzenie kuchni. Nie chodzi tu jedynie o ogólne wymiary, ale również o to, ile miejsca chcemy przeznaczyć na meble kuchenne, a ile miejsca będzie zajmować kuchenka, lodówka, zmywarka oraz inne sprzęty gospodarstwa domowego. Ważne jest również uwzględnienie odległości np. między stołem a meblami. Czynność ta wymaga dużej precyzji, ponieważ znaczenie mogą mieć nawet brakujące 2-3 cm.

Tworzenie projektu

Kiedy dysponujemy już pełnymi wymiarami kuchni, możemy przystąpić do bardziej szczegółowego projektu przestrzennego rozmieszczenia poszczególnych elementów. Często rozwiązaniem, które się sprawdza w przypadku kuchni na planie kwadratu, jest rozmieszczenie mebli i sprzętów w literę L. Wolna przestrzeń, która powstaje w wyniku tego działania, jest tyle odpowiednia, aby wkomponować w jej miejsce okrągły stół i krzesła. 

Wybór mebli na wymiar

W trakcie planowania remontu bardzo często okazuje się, że oferta szafek kuchennych w popularnych sieciach nie pokrywa się zarówno z wymiarami naszej kuchni, jak i założeniami projektu. Wtedy inwestorzy najczęściej korzystają z ofert firm oferujących meble na wymiar, które pozwalają dobrać rozwiązania dokładnie dopasowane do wymiarów, ale także ogólnego stylu wystroju. Trzeba również pamiętać, że oferty sklepów są ograniczone nie tylko pod względem wymiarów poszczególnych modeli, ale także ich designu. Wykorzystanie mebli stworzonych na wymiar pozwala na dokładny wybór kolorystyki, materiału oraz wzornictwa, zgodnie z założeniami projektu.

Wróć do bloga