Blog

Szafy na zamówienie w aranżacjach wnętrz

Wybierając praktyczne elementy aranżacyjne do swojego mieszkania czy domu, stajemy przed wieloma dylematami, które utrudniają podjęcie ostatecznej decyzji. Jednym z nich jest niewątpliwie zakup odpowiedniej szafy. Liczy się jej wielkość, funkcjonalność, a ostatecznie także to, czy ma być wykonana na zamówienie, czy dostarczona prosto ze sklepu jako gotowy projekt. Czy wspomniane szafy na wymiar to dobry pomysł aranżacyjny?

Rozwiązanie na każdy wymiar

Urządzanie pomieszczeń w domu uzależnione jest od wielu czynników, a jednym z kluczowych aspektów jest z całą pewnością ich metraż. Wymusza on często pewne kompromisy w aranżacji, jednak nawet właściciele niewielkich mieszkań bądź kawalerek mają w tym aspekcie spore pole do popisu. Należy jednak pamiętać, że problem odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni może wystąpić także w większych lokalach mieszkaniowych.

Może on wynikać z nietypowej architektury danego pomieszczenia – występowania trudnych w aranżacji wnęk, skosów czy uskoków. W takim przypadku zakup gotowej szafy może się okazać mało praktyczny. Występują one zwykle w jednym, określonym wymiarze, utrudniającym ich ścisłe wkomponowanie i dopasowanie do ściany i sufitu. Luki, które mogą w ten sposób powstać, nie zostaną w żadnej sposób wykorzystane, a ponadto mogą łatwo zbierać kurz, doprowadzając do niepotrzebnej irytacji. 

W tej sytuacji zamówienie szafy na wymiar wydaje się rozwiązaniem idealnym. Nie tylko oszczędzamy czas na mozolnym przeglądaniu ofert sklepów meblowych, ale i zabezpieczamy się przed ryzykiem nietrafionego zakupu. Proces zamówienia szafy dopasowanej do naszych indywidualnych potrzeb nie jest skomplikowany, a najważniejszym jego elementem jest oczywiście konsultacja z profesjonalnym dekoratorem. Może on doradzić i zaproponować rozwiązania pewnych problemów, jednak to klient jest osobą odpowiedzialną za dostarczenie pomysłu i określonej wizji. Warto dobrze przemyśleć wszelkie aspekty takiego mebla, by ostateczny projekt spełnił wszystkie nasze oczekiwania i sprawdził się na długie lata.

Wróć do bloga